Sahte Resimlere Aldanıp Paranızı Kaptırmayın

Günlük Kiralık Daireler Şubat 28, 2019

İş öyle bir hâl aldı ki artık iş çığrından çıktı denilebilecek seviyeye gelmiştir. Sağdan soldan bulunan sahte ve çalıntı resimlerle ilan paylaşan sözde günlük kiralık ev firması sahipleri ve aldanmış müşteriler. Her geçen gün günlük ev sayısı artmakta olup insanlar kime inanacaklarını şaşırmış hale gelmişler. Gösterilen daire ile sizi misafir edilen dairelerin birbirinden alakası bile yok.

Bunun Önüne Nasıl Geçilmeli?

Bunun önüne geçilmesi oldukça zor, çünkü internet herkesin herkes olabileceği özgür bir platform. Yığınla ilan var bazı internet sitelerinde, hemen hemen hepsinin resimleri aslında var olan daireler ile örtüşmüyor. Özellikle bu işin merkezi haline gelmiş adeta çöp kutusu vazifesi gören büyük bir site var, özünde çanak çömlek ve araç satan çoğu bilinçsiz kullanıcı buradan ev tutmakta. Bir firmanın gösterdiği dairenin aslında var olup olmadığını sadece iyi bir araştırmayla anlayabilirsiniz. Sadece belirli bir ilan verme sitesinden vazgeçip daire kiralayacağınız firmanın bir internet sitesi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Varsa internet sitesine girip firmanın kurumsal bilgisine bakıp bu işi ne kadar süredir yapıp yapmadığına bakarak fikir elde edebilirsiniz.

Resimlerin Üzerindeki Logoları Kontrol Edin

İnternet sitesine koyduğu günlük kiralık ev resimlerinin üzerinde mutlak suretle logo olmalıdır, bakınız resim üzerinde kendi firmasının bilgileri ve logosu yoksa resimler muhtemelen çalıntı resimler ve kendilerinde asla olmayan bir dairenin resimleridir. Şayet logo ve firma bilgileri varsa resimleri yakınlaştırıp resim üzerinde yazan konaklama firmasının ismi sizin muhatap olacağınız firmayla örtüşüyor mu. Bu tip değerlendirmeler yaparak doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Yine mi içiniz rahat etmedi o halde daire kiralamak için firmayı arayıp resmin kendilerine ait olup olmadığını özenle sormanızda fayda var, hatta firmayı yerinde ziyaret edebilir gösterdikleri resimde yer alan daireyi görme talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde hem paranızı kaptırmamış olursunuz hemde sürekli çalışacağınız ve güven duyduğunuz bir firma tanımış olursunuz.

Etiket yok

7 total views, 1 today

  

Bir yorum yazın

  • Hafta İçi Fiyatıyla Hafta Sonu Konaklayın

    Tarafından de Mart 30, 2019 - 0 Yorumlar

    Herkese merhabalar, Bu makalemizde günlük kiralık ev firmalarında ki hafta içi – hafta sonu fiyat farkını değerlendireceğiz ve hafta içi fiyatıyla hafta sonu konaklama şansımızın var olduğunu öğrenmiş olacağız. Öncelikle hafta içi ve hafta sonu fiyatların artışının ardında yatan nedenleri masaya yatıralım. Hafta İçi Oluşan Ucuzluk Cumartesi ve Pazar’ı kapsamayan diğer 5 günde istanbul haliyle […]

  • Otel Fiyatları Dövizle Orantılı Seyrediyor

    Tarafından de Mart 25, 2019 - 0 Yorumlar

    İstanbulda otel fiyatlarının dövizle artış göstermesindeki amacı tam olarak biz anlamış değiliz. Diyelimki otelin kirasını baz alalım, 5 yada 10 yıllık kira kontratları yapılmakta ve her sene başında düzenli tefe tüfe oranında zam yapılmakta ancak yiine döviz kuruyla uzaktan yakından alakası yok. Otel personelinin maaşları zaten her daim asgari ücretle seyretmekte olup kesinlikle bunuda döviz […]