Otel Fiyatları Dövizle Orantılı Seyrediyor

Günlük Kiralık Daireler Mart 25, 2019

İstanbulda otel fiyatlarının dövizle artış göstermesindeki amacı tam olarak biz anlamış değiliz. Diyelimki otelin kirasını baz alalım, 5 yada 10 yıllık kira kontratları yapılmakta ve her sene başında düzenli tefe tüfe oranında zam yapılmakta ancak yiine döviz kuruyla uzaktan yakından alakası yok. Otel personelinin maaşları zaten her daim asgari ücretle seyretmekte olup kesinlikle bunuda döviz kuruna bağlayamayız.

Peki Nedir Bu Yapılan Zamlar?

Bu zamlar tamamen piyasayı karıştırmak üzere birileri tarafından yönetildiği gerçek, aksi halde otel odalarının dövizle entegre olması kabul edilebilir bir durum değil. İnsanların konaklama ihtiyaçlarını otellerden yana kullanmalarıda bu durumda bu acımasız zamların gerçekleşmesine cesaret olmaktadır. Bu akılalmaz ve anlamsız döviz kuruna bağlı zamları protesto edecek tek oluşum toplumun ta kendisidir. Bu fırsatçılara prim verip vermemek hepimizin elinde. Otellerde konaklama yapacak misafirler lütfen tercihlerinizi değiştirmeniz ve geleneklerinizden ayrılmanız hem piyasayı rahatlatacak hemde sizin farklı konforlarla tanışmanızı sağlayacaktır.


Neler Yapılabilir

Bu durumda yapılması gereken en basit konu konaklama ihtiyaçlarınızda otel tercihi yerine günlük kiralık ev ilanlarına bakıp kendinize uygun, konforlu ve hijyenik bir konaklama firmasından yardım almanız. Sizler günlük kiralık daire konusunda bu işi yapan firmalara güvenmediğiniz sürece bu sektörün kalkınması imkansız. Çok sayıda istanbul günlük kiralık ev hatta Türkiyede günlük ev firmaları mevcut. Bu firmalardan birini arayıp daire kiralamanız otel işletmecilerini zor durumda bırakacağından ötürü yapılan ve yapılacak anlamsız zamlarında önüne bir nevi geçmiş olacaksınız. İlk başta yapmanız gereken tek şey google arama motoruna günlük kiralık ev yazmanız ve önünüze çıkan sayısız apart firmasından biriyle iletişime geçmek olacak.

Etiket yok

5 total views, 1 today

  

Bir yorum yazın

  • Hafta İçi Fiyatıyla Hafta Sonu Konaklayın

    Tarafından de Mart 30, 2019 - 0 Yorumlar

    Herkese merhabalar, Bu makalemizde günlük kiralık ev firmalarında ki hafta içi – hafta sonu fiyat farkını değerlendireceğiz ve hafta içi fiyatıyla hafta sonu konaklama şansımızın var olduğunu öğrenmiş olacağız. Öncelikle hafta içi ve hafta sonu fiyatların artışının ardında yatan nedenleri masaya yatıralım. Hafta İçi Oluşan Ucuzluk Cumartesi ve Pazar’ı kapsamayan diğer 5 günde istanbul haliyle […]

  • Otel Fiyatları Dövizle Orantılı Seyrediyor

    Tarafından de Mart 25, 2019 - 0 Yorumlar

    İstanbulda otel fiyatlarının dövizle artış göstermesindeki amacı tam olarak biz anlamış değiliz. Diyelimki otelin kirasını baz alalım, 5 yada 10 yıllık kira kontratları yapılmakta ve her sene başında düzenli tefe tüfe oranında zam yapılmakta ancak yiine döviz kuruyla uzaktan yakından alakası yok. Otel personelinin maaşları zaten her daim asgari ücretle seyretmekte olup kesinlikle bunuda döviz […]