Günlük Ev İşi Yasal Mı?

Günlük Kiralık Daireler Şubat 23, 2019

Hergün yüzlerce soru gelmekte “Günlük Ev İşi Yasal Mı?” şeklinde. Teker teker cevaplamak yerine buraya bu yazıyı yazma gereği duyduk. Öncelikle günübirlik ev işi yapanların artık ruhsat almaları gerekmekte ve dairelerine aldıkları misafirleri emniyet genel müdürülüğünce ortak veritabanı sistemine girmeleri gerekmektedir. Örneğin günlük kiralık ev hizmeti veren bir firma kurdunuz ve pansiyon adı altında vergilendirme sağladınız işletmenize müşteriniz geldi ve dairede kalan kişi sayısı kadar kimlik bilgisi ibraz etme zorunlulukları vardır. Bu aldığınız kimlik bilgilerini egm nin size özel olarak verdiği kullanıcı adı ve şifrenizle veritabanına yükleme yapmak durumundasınız. Aksi halde suç işlemiş olur ve işletmenize gelecek cezalar kaçınılmaz olacaktır.

Günlük Konaklama İşi Riskli Midir

Diye soracak olursak tabii ki her işin olduğu gibi kendine has riskleri bulunmaktadır, bazı durumlarda suçlularla karşı karşıya kalabilecek ve bazı durumlarda misafirlerinizin odalarından çıkmamalarını duyacaksınız. Bu bağlamda vergi mükellefi olduğunuz için işlerinizi resmi bir durumla çözecek olmanızda ayrı bir mutluluk. Tekrar tekrar altını çizmekte fayda var konakladığınız misafirlerin kimlik bilgilerini almadan daire kiralamamanız ve kesinlikle her aldığınız müşteriye özel fatura kesmeniz her açıdan gerek hukuki gerekse diğer boyutlarda sizin lehinize olacaktır.

Etiket yok

9 total views, 1 today

  

Bir yorum yazın

  • Hafta İçi Fiyatıyla Hafta Sonu Konaklayın

    Tarafından de Mart 30, 2019 - 0 Yorumlar

    Herkese merhabalar, Bu makalemizde günlük kiralık ev firmalarında ki hafta içi – hafta sonu fiyat farkını değerlendireceğiz ve hafta içi fiyatıyla hafta sonu konaklama şansımızın var olduğunu öğrenmiş olacağız. Öncelikle hafta içi ve hafta sonu fiyatların artışının ardında yatan nedenleri masaya yatıralım. Hafta İçi Oluşan Ucuzluk Cumartesi ve Pazar’ı kapsamayan diğer 5 günde istanbul haliyle […]